Konkurs "Myśli Jana Pawła II"

29 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Myśli Jana Pawła II” na szczeblu wojewódzkim. Nasz uczeń Jakub Kaczmaryk został laureatem I miejsca!

W stopniu wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Myśli Jana Pawła II” wzięło udział dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łowcach: Wiktoria Lorenowicz z kl. VIII oraz Jakub Kaczmaryk z kl. III gimnazjum. Uczniowie pomyślnie przeszli eliminacje szkolne, w związku z czym zyskali prawo reprezentowania szkoły na etapie wojewódzkim konkursu. Na finał wojewódzki, który odbył się 29 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zręcinie koło Krosna, zjechało 96 uczniów z 36 szkół z Podkarpacia. Uczniowie musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat życia papieża oraz wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II. Przewodnią myślą tegorocznej edycji konkursu były słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży: „Jesteście moją nadzieją”.

Przez 60 minut finaliści rozwiązywali testy wiedzy, które oceniała Wojewódzka Komisja Konkursowa, powołana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Rywalizacja była zacięta, a poziom wiedzy uczestników imponujący. Laureatami stopnia wojewódzkiego zostało pięciu uczniów, którzy tym samym mają prawo reprezentowania województwa w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Białymstoku.
Pierwsze miejsce wśród laureatów, a tym samym zwycięzcą konkursu w województwie podkarpackim został Jakub Kaczmaryk. Uczeń uzyskał 36 na 37 możliwych punktów, wykazując się niesamowitą wiedzą. Jakub otrzymał wiele wartościowych nagród rzeczowych ufundowanych m. in przez Pierwszą Damę RP Agatę Korhauser-Dudę, Marszałka Sejmu M. Kuchcińskiego, premiera M. Morawieckiego. Prawdziwą niespodzianką okazała się jednak nagroda w postaci wycieczki zagranicznej – Jakub otrzymał voucher na 10 - dniowy wyjazd do Hiszpanii.
Zwycięstwo Jakuba nie jest jedynym osiągnięciem, jakiego dokonali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łowcach. Tytuł finalistki wojewódzkiego stopnia konkursu otrzymała Wiktoria Lorenowicz.  Udział w konkursie był dla wszystkim uczestników cennym przeżyciem. Organizator zadbał o wspaniałą atmosferę, wzruszającą część artystyczną – występ chóru oraz atrakcyjną wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce. Laureatom życzymy wielu sukcesów w szkołach średnich oraz powodzenia w dalszym rozwoju edukacyjnym, zaś ich opiekunce, Pani Joannie Makuch dziękujemy za kolejny sukces edukacyjny i godne reprezentowanie Gminy Chłopice na szczeblu ogólnopolskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria.

fot. źródło https://www.terazkrosno.pl/