Dzień Kobiet

8 marca w szkole obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie klasy III  pod opieką wychowawcy- Pani Lucyny Domszy przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Nie zabrało życzeń i własnoręcznie robionych kwiatów.

GALERIA

Spektakl 'Porwanie Baltazara Gabki'

6 marca uczniowie z klas I-III obejrzeli w MOK w Jarosławiu spektakl pt. "Porwanie Baltazara Gąbki" na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sztukę. Następnie udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas tej wizyty dowiedziały się czym jest biblioteka, jak zostać czytelnikiem, jak katalogowane są książki oraz jak należy się zachowywać w bibliotece. Ogromnych wrażeń dostarczył im film przyrodniczy " Dzikie z natury", który dzieci obejrzały w okularach trójwymiarowych. GALERIA

Agnieszka Gilarska finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły był udział Agnieszki Gilarskiej, uczennicy klasy trzeciej gimnazjum w Szkole Podstawowej w Łowcach w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Agnieszka została finalistką tejże Olimpiady!

Konkurs organizowany był przez Polskie Towarzystwo Historyczne przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada obejmowała trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Głównym celem olimpiady było rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów oraz tworzenie dla nich warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu historii. Agnieszka jako jedna z trzech osób, reprezentowała województwo podkarpackie. 3 marca wraz z uczestnikami z całej Polski w auli Uniwersytetu Warszawskiego przystąpiła do części pisemnej-  rozwiązywanie testów dotyczących tematu przewodniego „Jan III Sobieski i jego czasy”. Następnie uczniowie odpowiadali przed komisją na pytania związane z podstawą programową historii w gimnazjum oraz wybranymi lekturami historycznymi. W skład komisji wchodzili pracownicy naukowi oraz doświadczeni doradcy metodyczni i nauczyciele.

Czytaj więcej...

Klasa VII na lodowisku

23 lutego klasa VII wybrała się ze swoją wychowawczynią na lodowisko w Jarosławiu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z szaleństw na lodzie. GALERIA

Konkurs Religijno-Historyczny

23 lutego odbył się diecezjalny finał Wojewódzkiego Konkursu Religijno- Historycznego "Rola Narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości". Celem konkursu było zwiększenie świadomości uczniów i nauczycieli na temat roli Kościoła w jednoczeniu Polaków na drodze do odzyskania niepodległości. Szczególną rolę w tym procesie odegrał Święty Jan Paweł II, który dał nam realną nadzieję na życie w wolnej Polsce. Kościół był jedyną instytucją, która wychowywała Naród do wolności, był też depozytariuszem utraconej państwowości. To parafie i zakony przechowywały pamięć o historii Narodu. Duchowni mówili zarówno o wolności wewnętrznej – osobistej, jak i społecznej oraz politycznej. Dlatego na przestrzeni lat niewoli Naród zachował zdolność do odbudowy samodzielnego państwa. Upowszechnianie tej wiedzy wpłynie na  kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków. Tematyka Konkursu obejmowała znajomość podstawy programowej dla gimnazjum z przedmiotu historia i wybrane elementy podstawy programowej, obejmujące historię Kościoła powszechnego i Kościoła w Polsce z przedmiotu religia. Konkurs organizowany był na terenie województwa podkarpackiego, obejmującego archidiecezję przemyską, diecezję rzeszowską oraz część diecezji sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej i Konkurs ten odbywa się na trzech etapach.

Czytaj więcej...

Podejmij wyzwanie czytelnicze!

Początek nowego roku kalendarzowego to czas, w którym wiele osób wystawia sobie cele i wyznacza zadania. My serdecznie zachęcamy do podjęcia wyzwania czytelniczego! Jakie ono będzie? Zależy od Was! Bardzo dużo podpowiedzi można znaleźć w Internecie i w naszej bibliotece.

Świetna propozycja wyzwania czytelniczego pojawiła się w naszej szkolnej bibliotece. Przyjdźcie i zobaczcie!

Czytaj więcej...

Spektakl "Król Maciuś" Teatru Banialuka z Bielska-Białej

23 lutego uczniowie z klas III-VI mieli możliwość obejrzenia kolejnego spektaklu teatralnego online. Tym razem był to „Król Maciuś Pierwszy” Teatru Banialuka z Bielska-Białej.
Janusz Korczak o dziecięcej sile i samotności. Była to retransmisja spektaklu pokazanego na żywo 23 lutego.
Adaptacja Konrada Dworakowskiego odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. Spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpieczego Internetu

22 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim było: "Pamiętaj! Nie bądź trollem, ani w życiu, ani w szkole!". W ramach akcji odbyły się pogadanki, gry i pokazy filmów, a także spotkania z pewnym bardzo niegrzecznym trollem, który pokazał uczniom jak NIE zachowywać się ani w Internecie, ani w prawdziwym życiu.

Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. GALERIA

Studniówka 2018

W sobotę 10 lutego w naszej szkole odbyła się Studniówka. Uczniowie pod opieką Pani Magdaleny Romanik oraz Pani Anny Trelki z dużą dbałością przygotowali część oficjalną. Oprócz dostojnie odtańczonego poloneza trzecioklasiści zaprezentowali również specjalną część artystyczną.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wydarzenia. GALERIA

Zabawa Choinkowa cz.2

W sobotę, 27 stycznia od godziny 15:00 zabawę choinkową miały klasy IV-VI i gimnazjum. Uczniowie świetnie się bawili- to widać... więc zapraszamy do obejrzenia galerii. GALERIA

Zabawa Choinkowa cz.1

27 stycznia w szkole odbyła się zabawa choinkowa.

Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-III, bawiąc się do godziny 14:00. Uczniowie starszych klas zabawę choinkową rozpoczęli o 15:00. 

Korytarz tego dnia wyglądał inaczej niż zwykle, zamienił się w salę balową, udekorowany serpentynami i balonami, zachęcał do zabawy. Sale lekcyjne zamieniły się w sale bankietowe, w których na uczniów czekały łakocie i przekąski, przygotowane przez rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. GALERIA

Studnia dla Południa - Polska Akcja Humanitarna

25 stycznia w naszej szkole miała miejsce akcja "Studnia dla Południa". Włączyliśmy się we wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w budowie studni w Sudanie Południowym.

W ramach akcji, na kilka dni przed podjęciem inicjatywy, wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia lekcyjne, które wprowadziły uczniów w tematykę pomocy humanitarnej.

W tym dniu uczniowie wysłuchali prezentacji o Polskiej Akcji Humanitarnej, jej założycielce Janinie Ochojskiej, misjach i pomocy niesionej przez PAH. Uczniowie obejrzeli kilka filmów ukazujących życie mieszkańców Południowego Sudanu i problemów z jakimi się zmagają na co dzień. 

Do pomocy włączyli się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, rodzice i krewni uczniów, którzy przygotowali masę słodkości na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na budowę studni.

W ramach akcji "Studnia dla Południa" z niecierpliwością czekamy na opaski dedykowane tej akcji, z których dochód również zostanie przekazany na realizację projektów humanitarnych w Sudanie Południowym.

Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. GALERIA