Wideorelacja z Dnia Mamy i Taty

W naszej filmotece pojawił się kolejny film. Tym razem jest to relacja z przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, które obyło się 12 czerwca br. Zapraszamy do obejrzenia.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

22 czerwca, po trudach 10- miesięcznej pracy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, na które przybyli uczniowie wraz rodzicami oraz zaproszeni goście: Panie przewodniczące Rady Rodziców i Radni. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Wójt, który przygotował nagrody dla uczniów, reprezentujących naszą szkołę w konkursach, na szczeblach wojewódzkim i ogólnopolskim.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Pani Marty Mątkowskiej

19 czerwca odbyło się pożegnanie Pani Marty Mątkowskiej, która 14 lat pracowała w naszej szkole. Pani Dyrektor podziękowała Pani Marcie za trud i serce włożone w pracę. Następnie głos zabrali przedstawiciele samorządu i  Pani Marta, która nie kryła zaskoczenia i łez wzruszenia, podziękowała zgromadzonym osobom za miłe słowa skierowane pod jej adresem, z sentymentem wspominając, że w naszej szkole rozpoczynała karierę nauczyciela.

Czytaj więcej...

Projekty edukacyjne 2018

14 czerwca uczniowie II klasy gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne, ponieważ jednym z kilku warunków ukończenia gimnazjum jest realizacja projektu edukacyjnego. Projekty były bardzo pomysłowe, a ich tematyka była różnorodna:

Czytaj więcej...

Rządowy program "Dobry Start"

Rządowy program „Dobry Start” to wsparcie w kwocie 300 zł wypłacane raz w roku wszystkim uczniom.. Wnioski można będzie składać już od 1 lipca.
Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

8 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy". Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. W konkursie wzięło udział ponad 270 szkół, uczniowie wykonali ponad 2000 prac. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie Paulina Pobuta i Marcel Bury otrzymali wyróżnienia! Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. GALERIA

Dzień Mamy i Taty

12 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, na którą uczniowie zaprosili swoich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas I-III, pod opieką wychowawców. Uczniowie prezentowali umiejętności aktorskie i wokalne śpiewając wzruszające piosenki i recytując wiersze. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat". Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. GALERIA

Już wkrótce na naszym kanale YouTube pojawi się film.

Wycieczka Zakopane-Słowacja-Pieniny

W dniach 8-10 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce Zakopane- Słowacja- Pieniny. Pierwszy dzień rozpoczął się od przyjazdu do Zakopanego i wyjścia w góry, na Rusinową Polanę. W drodze powrotnej zwiedzili Kościół na Jaszczurówkach, Skocznię Wielka Krokiew i resztę czasu wolnego spędzili na słynnych Krupówkach. Drugiego dnia wybrali się na Słowację, do Starego Smokowca, by móc obejrzeć Wodospady Zimnej Wody.  Wieczór spędzili w termach w Szaflarach, gdzie korzystali z dobrodziejstw wód termalnych. Trzeciego dnia wybrali się do Sromowiec Niżnych, skąd z przewodnikiem wybrali się do Czerwonego Klasztoru, następnie udali się do Niedzicy, zwiedzili tam zaporę i udali się w rejs statkiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. GALERIA

Wideorelecja z Dnia Dziecka

W naszej filmotece pojawił się kolejny film. Tym razem jest to relacja z przedstawienia "Owoce zjadamy - moc witamin w sobie mamy". Zapraszamy do obejrzenia.

Dzień Dziecka

 1 czerwca - Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole pod hasłem "Owoce zjadamy - moc witamin w sobie mamy". Ten dzień rozpoczął się od ciepłych słów powitania Pani Dyrektor, która złożyła uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Następnie uczniowie z klas I-VII dali popis umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych, prezentując wcześniej wylosowane owoce. Po części artystycznej nastąpiła degustacja smakołyków przygotowanych z owoców. Spożyte kalorie uczniowie spalili podczas rozgrywek na boisku szkolnym. Było zdrowo, pysznie i aktywnie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Zobacz

Konkurs "Ogród w obiektywie"

30 maja w Zespole Szkół Innowacyjnych odbyło się rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Ogród w obiektywie" pod patronatem Starosty Jarosławskiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z klas VII i szkół gimnazjalnych. Wpłynęło 123 prac od 35 uczestników. W konkursie wzięły udział szkoły z terenu powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Miło nam poinformować, iż nasze dwie uczennice Ines Wajda i Wiktoria Lorenowicz otrzymały wyróżnienia!

Konkurs miał na celu upowszechnianie i propagowanie fotografii jako jednej z form wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej oraz zaprezentowanie różnorodności biologicznej ogrodu i jego promocję.Rozwijanie wrażliwości artystycznej i prezentację twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zobacz

RODO- Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych

W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), w Szkole Podstawowej w Łowcach został powołany Inspektor Ochrony Danych Osobowych, z którym można kontaktować się:

- listownie, na adres Szkoła Podstawowa w Łowcach,Łowce 159, 37-554 Łowce

- za pośrednictwem poczty e-mail, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Turniej BRD - etap wojewódzki

24 maja nasi uczniowie wraz innymi finalistami powiatowego etapu BRD  szkół podstawowych z całego województwa, rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Wielkich Oczach.

Czytaj więcej...

Spektakl "Piotruś Pan"

15 maja uczniowie z klas I- IV mieli możliwość obejrzenia kolejnego spektaklu teatralnego online. Tym razem był to „Piotruś Pan”, sztuka wystawiona przez Teatr Maska w Rzeszowie. Spektakl muzyczny z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, która jest laureatką nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi.

Czytaj więcej...