Nasze działania wpisały się w akcję "Razem na Święta"

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do włączenia w akcję "Razem na Święta" i podejmowanie działań związanych z przedświątecznym wolontariatem. Idee bezinteresownego służenia pomocą innym, wrażliwości na drugiego człowieka, otwartości czy wsparcia są w naszej szkole pielęgnowane od dawna. Nasza placówka mając grono wspaniałych Uczniów, ich Rodziców, Pracowników i Przyjaciół, przystępuje do realizowania różnych zadań związanych w wolontariatem. Ucząc uczniów pomagania innym pozwalamy im stać się dzielnymi, młodymi ludźmi, zaangażowanymi w życie środowiska - bliższego i dalszego, którym nic nie jest obojętne. Kształtując postawy altruistyczne, pokazujemy różne formy spędzania wolnego czasu. Bezinteresowna pomoc, dla której nagrodą będzie uśmiech, wdzięczność, słowa podziękowania, to wartość nadrzędna, która jest jedną z najważniejszych w życiu każdego człowieka.  Pomagamy więc innym z uśmiechem, radością, a przede wszystkim z potrzeby serca! Śmiało, możemy przyznać, iż przez cały rok podejmujemy różnorodne działania na rzecz pomocy innym. W grudniu nasze działania wpisały się również w akcję MEN "Razem na Święta".

Czytaj więcej...

Wigilie klasowe

Tradycją w naszej szkole są nie tylko jasełka. W przededniu ferii świątecznych zaczynamy nie tylko myśleć o świętach Bożego Narodzenia, ale i nimi żyć.

21 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wigilie klasowe. Na odświętnie nakrytych stolikach pojawiły się różne potrawy wigilijne, które przygotowali uczniowie, ich mamy i babcie. Były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Jasełka

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, które przygotowują nasi uczniowie, pod opieką Pani Iwony Błaszczak i Pani Lucyny Stasiły.
W tym roku nie mogło być inaczej! 21 grudnia uczniowie klas: V i VI mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w świąteczny nastrój.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa. Oprócz św. Józefa i  Maryi, na scenie pojawili się Trzej Królowie, aniołowie, pasterze i schorowani ludzie. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami w wykonaniu naszych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Wieczór filmowy z "Artur ratuje gwiazdkę"

20 grudnia opiekunowie SU Panie Monika Szczerek i Justyna Bartkiewicz zorganizowały wieczór filmowy w szkole. Uczniowie obejrzeli film animowany "Artur ratuje gwiazdkę".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Szkolny konkurs Poezji Bożonarodzeniowej

19 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs Poezji Bożonarodzeniowej adresowany do uczniów kl. I-III. Jury nagrodziło wszystkich uczestników, którzy pięknie recytowali wiersze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, iż w piątek (21.12.2018 r.) zajęcia edukacyjne zakończą się o godzinie 12:00. Prosimy o uwzględnienie w swoich planach informacji o wcześniejszym powrocie pociech do domu.

XI Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

12 grudnia w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyły się XI Jarosławskie Potyczki Ortograficzne. Nasi uczniowie Wiktoria Lorenowicz, Karol Kijanka i Karol Wojtuń wzięli w nich udział. Tekst dyktanda napisała dr Grażyna Błachowicz-Wolny z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Czytaj więcej...

Wyzwanie czytelnicze 2018 - rozstrzygnięcie

Akcja propagująca ideę czytelnictwa, rozwijająca miłość do literatury i kompetencje czytelnicze młodzieży w naszej szkole dobiegła końca. Wyzwanie czytelnicze w 2018 r. podjęło 47 uczniów, świadczy to o tym, że nie chcą być statystycznymi Polakami, bo lubią czytać książki.
Uczniowie  podejmowali różnorodne wyzwania czytelnicze, dostosowywali się do tabeli propozycji wyzwań otrzymanych w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Z książką mi do twarzy"

Biblioteka szkolna SP w Łowcach w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowała dla swoich czytelników konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy". Tę niekonwencjonalną formę promocji książek biblioteka wykorzystała do wzbudzenia zainteresowania zbiorami bibliotecznymi, rozwijania wyobraźni i kreatywności oraz propagowania sztuki fotograficznej wśród uczniów.
Po obejrzeniu wszystkich zdjęć powołana przez organizatora konkursu komisja wyróżniła następujących uczniów:

Czytaj więcej...

Wizyta św. Mikołaja

6 grudnia mimo ciepłej aury i braku śniegu, jak co roku, tradycyjnie, pojawił się w naszej szkole Święty Mikołaj. Uczniowie kl. I-III wyczekiwali z niecierpliwością na spotkanie z nim i jak tylko się pojawił, przywitali go piosenkami. Zachowywali się grzecznie przez cały rok, dlatego też św. Mikołaj wszystkich obdarował prezentami!

Czytaj więcej...

Kiermasz książek

W dniach 4-21 grudnia w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zabawa Andrzejkowa

28 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w trakcie zajęć lekcyjnych w zabawie andrzejkowej, mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej, natomiast starsi koledzy 29 listopada mieli dyskotekę andrzejkową, podczas której zaznajomili się z wróżbami andrzejkowymi, które precyzyjnie przepowiedziały im przyszłość. Poza świetną zabawą, mogli się sprawdzić podczas różnych konkurencji tanecznych i sportowych.  Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy strój- wygrały uczennice z klasy V.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zabawy andrzejkowej!