Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami, które odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Wesołych Świąt!

Niech Zmartwychwstały Pan Jezus,

napełni serca miłością i pokojem.

Niech przemieni każdy smutek w radość,

każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.

Wesołych Świąt!

Bieg charytatywny dla Stasia

22 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się charytatywny bieg dla Stasia, zorganizowany w ramach "Wiosenno-Rowerowo-Rolkowego Biegu Gminnego". Każdy, kto chce wesprzeć leczenie i rehabilitację Stasia, może wziąć udział w szczytnej akcji.

Trasa Biegu dla Stasia odbędzie się na dystansie ok. 3 km w miejscowości Chłopice.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez zgłoszenie swojego Imienia, Nazwiska oraz numeru pesel na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Kiermasz książek

W dniach 22 - 23 marca w naszej szkole odbywał się kiermasz książek. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domów zadowoleni. Ogromne zainteresowanie kupujących, po raz kolejny udowodniło, że nasi uczniowie CZYTAJĄ. Jak zawsze na kiermaszu było w czym wybierać. Książki dla dzieci tych młodszych i tych starszych, a także dorosłych. Wszystko w dobrych cenach. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! GALERIA

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to oprócz pierwszego dnia kalendarzowej wiosny również Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły solidaryzowali się z ludźmi z Zespołem Downa. W związku z tym odbyła się akcja zakładania kolorowych skarpetek.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

GALERIA

Pierwszy Dzień Wiosny - pomieszane lekcje

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny lekcje w Szkole Podstawowej w Łowcach były pomieszane. Język angielski prowadzony był w języku rosyjskim, język polski po angielsku, a Pani Dyrektor miała zajęcia z maluchami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. GALERIA

SP Łowce w Gazecie Jarosławskiej

W Gazecie Jarosławskiej z dnia 20 marca ukazał się artykuł o naszej szkolnej akcji "Studnia dla Południa". Treść artykułu można przeczytać w specjalnie przygotowanej galerii - ZOBACZ

Ines Wajda z wyróżnieniem na Festiwalu

W odbywającym się w dniach 17-18 marca finale Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Śpiewaj razem z nami" nasza uczennica Ines Wajda wyśpiewała wyróżnienie! Gratulujemy sukcesu Ines oraz Pani Izabeli Wajdzie, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

XVIII Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami" przebiegał dwuetapowo:

- 02 - 03.03.2018 r. – eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego,
- 17 - 18.03.2018 r. – finał  w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

Impreza miała charakter konkursu wokalnego, podczas którego swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat.

Festiwal przebiega dwuetapowo: najpierw odbywają się eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego, a następnie finał w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Jury oceniała solistów w trzech kategoriach wiekowych oraz w konkursie piosenki autorskiej (soliści 18-25 lat).

GALERIA

Dzień Kobiet

8 marca w szkole obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie klasy III  pod opieką wychowawcy- Pani Lucyny Domszy przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i muzyczne. Nie zabrało życzeń i własnoręcznie robionych kwiatów. GALERIA

Spektakl 'Porwanie Baltazara Gabki'

6 marca uczniowie z klas I-III obejrzeli w MOK w Jarosławiu spektakl pt. "Porwanie Baltazara Gąbki" na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sztukę. Następnie udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas tej wizyty dowiedziały się czym jest biblioteka, jak zostać czytelnikiem, jak katalogowane są książki oraz jak należy się zachowywać w bibliotece. Ogromnych wrażeń dostarczył im film przyrodniczy " Dzikie z natury", który dzieci obejrzały w okularach trójwymiarowych. GALERIA

Agnieszka Gilarska finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły był udział Agnieszki Gilarskiej, uczennicy klasy trzeciej gimnazjum w Szkole Podstawowej w Łowcach w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Agnieszka została finalistką tejże Olimpiady!

Konkurs organizowany był przez Polskie Towarzystwo Historyczne przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada obejmowała trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Głównym celem olimpiady było rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów oraz tworzenie dla nich warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu historii. Agnieszka jako jedna z trzech osób, reprezentowała województwo podkarpackie. 3 marca wraz z uczestnikami z całej Polski w auli Uniwersytetu Warszawskiego przystąpiła do części pisemnej-  rozwiązywanie testów dotyczących tematu przewodniego „Jan III Sobieski i jego czasy”. Następnie uczniowie odpowiadali przed komisją na pytania związane z podstawą programową historii w gimnazjum oraz wybranymi lekturami historycznymi. W skład komisji wchodzili pracownicy naukowi oraz doświadczeni doradcy metodyczni i nauczyciele.

Czytaj więcej...

Podejmij wyzwanie czytelnicze!

Początek nowego roku kalendarzowego to czas, w którym wiele osób wystawia sobie cele i wyznacza zadania. My serdecznie zachęcamy do podjęcia wyzwania czytelniczego! Jakie ono będzie? Zależy od Was! Bardzo dużo podpowiedzi można znaleźć w Internecie i w naszej bibliotece.

Świetna propozycja wyzwania czytelniczego pojawiła się w naszej szkolnej bibliotece. Przyjdźcie i zobaczcie!

Czytaj więcej...