Wyjazd na mecz

Dziewiątego września nasi uczniowie wyjechali do Rzeszowa, gdzie na Stadionie Miejskim mogli osobiście kibicować Polsce podczas meczu towarzyskiego U20 Polska-Portugalia.  Niestety - wynik 1:0 dla Portugalii.

Zapraszamy do Galerii.

 

Zebranie z rodzicami

Kochani Rodzice,

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z wychowawcami. Odbędzie się w środę 18 września o godz. 16.00.

Narodowe czytanie

7 września w parku przy Szkole Podstawowej w Chłopicach przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania Nowel z Parą Prezydencką.

Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września zapraszamy wszystkich naszych uczniów wraz z rodzicami i opiekunami na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020. Msza święta poprzedzająca inaugurację  rozpocznie się o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy!

Podręczniki szkolne uczniowie otrzymywać będą w kolejnych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego.

Na stronie udostępniony jest już plan lekcji: Plan lekcji 2019/2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca spotkaliśmy na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Po uroczystej mszy, zgromadziliśmy się w szkole na uroczystej akademii, podczas której Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem wręczyli uczniom nagrody książkowe za szczególne osiągnięcia edukacyjne.

Czytaj więcej...

Odbiór nagród przyznanych przez Wójta Gminy Chłopice

14 czerwca wybrani uczniowie spotkali się z Wójtem Gminy Chłopice panem Andrzejem Homą na wręczeniu nagród książkowych, za szczególne osiągnięcia edukacyjne- sukcesy odniesione w olimpiadach i konkursach na różnych szczeblach. Jesteśmy dumni, iż mamy takich zdolnych uczniów!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. Galeria

Dzień mamy i taty

Dzień mamy i taty, to święto, które od wielu lat gości w kalendarzu naszych imprez szkolnych i zajmuje w nim wyjątkowe miejsce. 12 czerwca nasi młodsi uczniowie pod opieką Pań wychowawczyń przygotowali i zaprezentowali bogaty program artystyczny, na który zaprosili swoich rodziców. Mamy nadzieję, że przybyłym gościom podobały się popisy sceniczne pociech!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

 

"Jak nie czytam jak czytam"

7 czerwca nasza szkoła wzięła udział w najpopularniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam jak czytam". Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Głównym celem tej akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

"Jedz warzywa i owoce obudź w sobie super moce"

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja promująca zasady zdrowego odżywiania oraz zasady kulturalnego zachowania i stosowania zwrotów grzecznościowych. Poszczególne klasy prezentowały przygotowane przez siebie wiersze, piosenki i dramy, po części artystycznej przyszła pora na degustację pyszności przygotowanych na tę okoliczność. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu tego, co znalazło się na stołach!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Wycieczka zawodoznawcza

6 czerwca klasa VIII wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie odwiedzili Hutę Szkła, Biuro Ubezpieczeniowe "Propol", Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz restaurację Trattoria. Dla wielu osób praca to trudny do zniesienia, nużący, męczący i stresujący zestaw niechcianych czynności. Dla innych osób praca to interesujący zestaw dających wiele przyjemności, pozwalających na zapomnienie o problemach prywatnych, relaksujących i pozwalających na zrealizowania własnych potrzeb czynności. Początek ukierunkowywania młodych osób do funkcjonowania na rynku pracy to pozyskanie wiedzy o istniejących możliwościach uzyskania zatrudnienia. Pomocą w takich sytuacjach są właśnie takie wycieczki!

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Galeria

Wizyta w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki

6 czerwca klasa VIII pod opieką Pani Błaszczak wybrała się do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, by dowiedzieć się jak funkcjonuje instytucja kulturalna. Uczniowie mogli poznać JOKiS „od kuchni”, zobaczyli poszczególne pracownie, galerie i sale warsztatowe. Spotkali się z Panią Dyrektor i innymi pracownikami, którzy opowiedzieli o swojej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria

Dzień Dziecka

31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Najwięcej emocji wśród uczniów wywołały konkurencje sportowe i konkurs wiedzy o szkole. Dopisała pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Wycieczka do Krakowa i parku rozrywki

28 maja, klasy V-VIII i III gimnazjum wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Krakowa. W planie tegorocznej wycieczki było zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Krakowa i zabawa w Parku Rozrywki Energylandia, w Zatorze. Spora dawka zdrowego ruchu, pięknych widoków, wiedzy historycznej i pełna emocji, przygód dobra zabawa! Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji. Galeria

Wizyta w szkołach ponadgimnazjalnych i klubie fitness

27 maja uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne.Mieli okazję zwiedzenia wybranej przez siebie szkoły i poznania panującej w niej atmosfery.  Korzystając z pięknej pogody, spędzili trochę czasu w jarosławskim rynku. Zwieńczeniem wyjazdu do Jarosławia była wizyta w klubie Fitness Platinum.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Galeria

Akcja "Młodzi głosują"

24 maja w naszej szkole przeprowadzono wybory do Parlamentu Europejskiego, w których udział wzięli uczniowie smile
Akcja społeczna w Polsce, powstała przy pomocy Centrum Edukacji Obywatelskiej i  polega na przeprowadzaniu w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyborów, które odbywają się przed właściwymi wyborami. Akcja ma na celu zachęcanie młodych ludzi do udziału w życiu publicznym. Pierwsze takie wybory odbyły się w 1995 roku. Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze; dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Czytaj więcej...

Dzień Europejski

24 maja w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele języków obcych. Przygotowania trwały dłuższy czas i wszyscy uczniowie zaangażowali się w nie. Wcześniej wybierali kraj z Europy, przygotowywali różne informacje na jego temat, ciekawostki. Wykonywali flagi. Dzięki pracom, które później zawisły na szkolnych korytarzach mogli zapoznać się ze wszystkimi tymi informacjami, a następnie sprawdzić swoją wiedzę w quizie.

Czytaj więcej...

Turniej Piłki Nożnej w Radymnie

23 maja w Radymnie, odbył się I Turniej Piłki Nożnej Reprezentacji Gmin o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radymnie. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli IV miejsce, natomiast Oliwier Lorenowicz został najlepszym bramkarzem turnieju!

Czytaj więcej...

Warsztaty "Coś więcej niż hobby..."

22 maja uczniowie klas V- VII wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Jarosławiu. Oprócz wysłuchania ciekawej prelekcji na temat książek i czytania, przypomnieli sobie jakie korzyści przynosi czytanie, poznali adresy blogów i stron, do których można zajrzeć w poszukiwaniu ciekawych tytułów do przeczytania oraz mogli zasięgnąć porady w zakresie doboru literatury, na interesujące ich tematy.

Czytaj więcej...

Dyskoteka

22 maja, późnym popołudniem, taneczny wir porwał uczniów klas IV- VIII oraz III klasy gimnazjum.Wszyscy świetnie się bawili! Sami zobaczcie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Wycieczka jednodniowa Kraków-Bochnia

10 maja uczniowie z klasy IV i V wybrali się na wycieczkę do dawnego grodu, miasta królewskiego- Krakowa. W planie wycieczki znalazła się również kopalnia soli w Bochni działająca nieprzerwanie od XIII wieku, w której uczniowie zamiast lekcji w ławkach mogli się uczyć się historii oraz wizyta w zoo.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

Konkurs "Myśli Jana Pawła II"

29 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Myśli Jana Pawła II” na szczeblu wojewódzkim. Nasz uczeń Jakub Kaczmaryk został laureatem I miejsca!

W stopniu wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Myśli Jana Pawła II” wzięło udział dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łowcach: Wiktoria Lorenowicz z kl. VIII oraz Jakub Kaczmaryk z kl. III gimnazjum. Uczniowie pomyślnie przeszli eliminacje szkolne, w związku z czym zyskali prawo reprezentowania szkoły na etapie wojewódzkim konkursu. Na finał wojewódzki, który odbył się 29 kwietnia br. w Zespole Szkół w Zręcinie koło Krosna, zjechało 96 uczniów z 36 szkół z Podkarpacia. Uczniowie musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat życia papieża oraz wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II. Przewodnią myślą tegorocznej edycji konkursu były słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży: „Jesteście moją nadzieją”.

Czytaj więcej...

Apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święta flagi, przygotowany przez uczniów, pod opieką pani Anny Trelki. Apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu, krótką lekcję historii i patriotyzmu uświetniły pieśni patriotyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Galeria

"Katyń... ocalić od zapomnienia" uroczystość w Chłopicach

27 kwietnia uczniowie reprezentujący naszą szkołę wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w uroczystości upamiętniającej Ofiary Zbrodni Katyńskiej w ramach ogólnopolskiego programu „Katyń …ocalić od zapomnienia”, odbywającej się w Chłopicach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria.

 

Konkurs "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" - etap wojewódzki

26 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się II etap- wojewódzki III edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział J. Kaczmaryk i K. Kijanka. 6 maja br. ogłoszona zostanie lista laureatów.Organizatorami wydarzenia obok Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Rzeszów, byli Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce. Partnerami wydarzenia byli: Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie oraz Regionalny Punt Informacyjny EURODESK Polska w Rzeszowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria.

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2019

Dzisiaj tj. 24 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja społeczno- edukacyjna upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim, które wybuchło 76 lat temu, 19 kwietnia 1943 r. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana, który był jednym z ocalałych z getta, ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim. Każdego roku 19 kwietnia dostawał on żółte żonkile przesyłką pocztową od adresata, którego tożsamości nie udało się ustalić. Kwiaty te składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego. Żonkil stał się tym samym symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. 19 kwietnia uczniowie rozdawali papierowe żonkile pracownikom Urzędu Gminy Chłopice, a po powrocie z przerwy świątecznej w ramach tej akcji uczniowie obejrzeli film "Nie było żadnej nadziei".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria.

Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami, które odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 15-17 kwietnia 2019 nasi ósmoklasiści pisali egzaminy. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zostały wykonane tuż przed egzaminem. Galeria