Dzień Bezpieczego Internetu

22 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim było: "Pamiętaj! Nie bądź trollem, ani w życiu, ani w szkole!". W ramach akcji odbyły się pogadanki, gry i pokazy filmów, a także spotkania z pewnym bardzo niegrzecznym trollem, który pokazał uczniom jak NIE zachowywać się ani w Internecie, ani w prawdziwym życiu.

Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. GALERIA