Studnia dla Południa - Polska Akcja Humanitarna

25 stycznia w naszej szkole miała miejsce akcja "Studnia dla Południa". Włączyliśmy się we wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w budowie studni w Sudanie Południowym.

W ramach akcji, na kilka dni przed podjęciem inicjatywy, wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia lekcyjne, które wprowadziły uczniów w tematykę pomocy humanitarnej.

W tym dniu uczniowie wysłuchali prezentacji o Polskiej Akcji Humanitarnej, jej założycielce Janinie Ochojskiej, misjach i pomocy niesionej przez PAH. Uczniowie obejrzeli kilka filmów ukazujących życie mieszkańców Południowego Sudanu i problemów z jakimi się zmagają na co dzień. 

Do pomocy włączyli się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, rodzice i krewni uczniów, którzy przygotowali masę słodkości na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na budowę studni.

W ramach akcji "Studnia dla Południa" z niecierpliwością czekamy na opaski dedykowane tej akcji, z których dochód również zostanie przekazany na realizację projektów humanitarnych w Sudanie Południowym.

Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. GALERIA