"Różni lecz równi"

Niebieskie igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu, jakim jest miesiąc kwiecień. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.  

W tym roku nasi uczniowie 30 kwietnia po raz pierwszy wzięli udział w tej inicjatywie zorganizowanej w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły zarówno w wydarzeniach edukacyjnych jak i sportowych.

Na początku uczniowie klasy 6 przypomnieli uczniom czym jest autyzm, jak się objawia, jak możemy pomóc osobom autystycznym w naszym otoczeniu. Uczniom młodszym został zaprezentowany krótki ciekawy filmik edukacyjny. Następnie uczniowie odśpiewali Hymn Niebieskich Igrzysk i wspólnie rozpoczęliśmy spacer ścieżką sensoryczną oraz zawody sportowe. Nie obyło się bez licznych zabaw i konkurencji.

Wydarzenie miało charakter edukacyjno – sportowy, dlatego wszystkie konkurencje przeplatane były informacjami związanymi z autyzmem. W szkole znajdowało się też wiele haseł promujących tolerancję i akceptację inności. 

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem! W ten dzień nikt ze sobą nie rywalizował!  Ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: zobacz