Lepiej zapobiegać...

W piątek, 28 lutego br. kuratorzy oświaty zorganizowali spotkania z dyrektorami szkół dotyczące rekomendacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Kuratorzy spotkali się z dyrektorami szkół na terenie wszystkich województw, by przekazać ustalenia mówiące o zasadach postępowania, gdyby pojawiło się podejrzenie zarażeniem. 

- Mamy nadzieję, że na tym etapie to wystarczy. Jest to działanie profilaktyczne. Przypomnę, że na razie nie stwierdzono jeszcze na terenie Polski żadnego przypadku zachorowania, ale wolimy przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa i postępowania w momencie, kiedy jeszcze bezpośredniego zagrożenia nie ma – podkreślił minister zdrowia Dariusz Piontkowski.

Wraz z rekomendacjami, poproszono dyrektorów szkół o zorganizowanie spotkania z uczniami w sprawie podstawowych zasad higieny.

Takie spotkanie właśnie miało miejsce w naszej szkole. Pani Dyrektor przypominała nam wszystkim o zasadach higieny, o sposobach zapobiegania roznoszenia bakterii, a także o tym, by w trakcie choroby nie przychodzić do szkoły i nie roznosić wirusów, by zmniejszyć ryzyko.


Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie 
https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch-2/

 

Galeria