14 maja w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Adresowany był do uczniów ze szkół podstawowych. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze szkół w Łowcach, Jankowicach, Dobkowicach i Zamiechowie. Pierwszą konkurencją był test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, a następnie zmagania sprawnościowe na torze. Po zmaganiach,celem wzmocnienia sił nadwątlonych trudnymi konkurencjami uczniowie zostali poczęstowani słodkościami i napojami. Po podsumowaniu wyników odbyło się rozdanie dyplomów i nagród. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Szlapańska, Joanna Lorenowicz, Oliwier Lorenowicz i Karol Gral. Zwycięzcy w czwartek będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym.
Na naszym kanale Youtube można obejrzeć film z konkursu recytatorskiego:
10 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski "Polska Moja Ojczyzna". Ta artystyczna rywalizacja była kolejnym wydarzeniem, które wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-III. Celem konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych, rozwijanie umiejętności recytatorskich, upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i rozwijanie zainteresowania poezją. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Jury nie miało żadnych wątpliwości, co do wyboru zwycięzcy. Pierwsze miejsce na podium zajęli wszyscy uczestnicy, ponieważ pięknie recytowali trudne i długie wiersze, niejednokrotnie ubogacone żywą gestykulacją. Laureatom gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i filmów. Zobacz
9 maja w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej odbyło się rozstrzygnięcie wyników II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem!
Ogłoszenie laureatów odbyło się podczas uroczystych obchodów Dnia Europy. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy był Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego oraz funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego- symulacja obrad Parlamentu Europejskiego. Wśród 14 laureatów znalazł się nasz uczeń Jakub Kaczmaryk, który zajął I miejsce! Gratulacje dla Kuby i Pani Joanny Makuch, która przygotowała ucznia do konkursu.
27 kwietnica w naszej szkole odbył się apel poświęcony 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie pod opieką Pani Anny Trelki zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny. Takie apele są w naszej szkole tradycją i choć tematyka jest trudna, nawet u najmłodszych dzieci poprzez współuczestnictwo kształtują się postawy patriotyczne.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia. ZOBACZ
Na naszym kanale Youtube można obejrzeć film z warsztatów Majsterkowo:
25 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach "Majsterkowo" w przemyskiej Castoramie. Celem takich zajęć jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie sprawności motorycznej, a także pogłębianie wiedzy i świadomości ekologicznej. W tym dniu uczniowie pod okiem specjalisty z Castoramy wykonywali samodzielnie własne zabawki- samoloty. Czekało na nich mnóstwo pracy, której efekty zabrali do domu. Sami zobaczcie jak świetnie sobie poradzili! Usatysfakcjonowani efektami prac udali się do kina na projekcję filmu "Cudowny chłopak". To był dzień pełen wrażeń...
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. ZOBACZ
24 kwietnia 2018 r. w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Religijnego „Rola Narodu i Kościoła w Odzyskaniu Niepodległości”. Organizatorami konkursu był Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Liderką obydwu etapów a zarazem zwyciężczynią całego konkursu została nasza uczennica Agnieszka Gilarska!
23 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wydarzenie to miało zasięg ogólnopolski i jest konkursem wieloetapowym.
W I etapie każda szkoła wyłoniła, na podstawie współzawodnictwa zorganizowanego we własnym zakresie, jedną trzyosobową drużynę uczniów z gimnazjum, która wzięła udział w etapie powiatowym. Organizatorem II etapu turnieju był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, a honorowym patronatem objął go starosta powiatu jarosławskiego, pan Tadeusz Chrzan. W trakcie eliminacji powiatowych uczestnicy rozwiązywali testy teoretyczne z wykorzystaniem komputera, a także wykonywali zadania praktyczne takie jak: jazda rowerem po miasteczku, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie zajęli II miejsce w drużynowych eliminacjach powiatowych, natomiast Filip Stryczek w eliminacjach indywidualnych uplasował się na III miejscu.
6 kwietnia, już po raz piętnasty w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu zorganizowano wojewódzki konkurs kuratoryjny pt." Juliusz Słowacki i jego epoka". W tym roku do tego niezwykle wymagającego konkursu wiedzy przystąpiło 70 uczniów reprezentujących gimnazjum i szkoły średnie naszego województwa. Zmaganie testowe wykazały doskonałe przygotowanie uczestników konkursu i udowodniły po raz kolejny, że możemy się poszczycić niezwykle zdolną i pracowitą młodzieżą. To również dowód na ogromne zaangażowanie wielu nauczycieli, ludzi z charyzmą, którzy wkładają mnóstwo pracy w przygotowanie uczniów do konkursu. W tym roku konkurs objęli honorowym patronatem Senator RP, Mieczysław Golba i Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan. Nagrody wszystkim finalistom wręczył gość specjalny, Lucyna Paulo, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Nasza uczennica Natalia Lonc otrzymała wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy sukcesu!
Zapraszamy do obejrzenia galerii. Zobacz
W niedzielę 22 kwietnia odbył się bieg charytatywny dla Stasia. Wzięło w nim udział prawie 400 osób, wśród nich nasi uczniowie, nauczyciele i absolwenci. Bieg odbywał się na dystansie 3 km. Na rowerach, na rolkach lub na nogach. Sposobów, by dziś dotrzeć do mety było kilka, ale cel jeden - pomóc choremu Stasiowi.
Dla Stasia biegły również całe rodziny, wiedząc, że biegną po coś bezcennego - życie. Chłopczyk pilnie potrzebuje pomocy. Przyjaciele i sympatycy akcji wiedzą, że w walce o życie Stasia nie ma czasu do stracenia. Eksperymentalna terapia chłopca ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt sięga 400 tysięcy złotych. Pieniądze zebrane podczas biegu mają dać dziecku taką właśnie szansę.
Pieniądze można wpłacać na konto: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu nr: 79 9096 0004 3001 0078 4333 0001
z dopiskiem: Ratujmy Życie Stasia
W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia. ZOBACZ
W dniach 18-20 kwietnia w naszej szkole odbywał się egzamin gimnazjalny.
Egzamin rozpoczął się od zadań z części humanistycznej. Zadaniem z języka polskiego, które wywołało najwięcej emocji podczas egzaminu gimnazjalnego 2018 CKE, była, jak co roku, wypowiedź pisemna, za którą można uzyskać aż 10 punktów. "Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru" – tak brzmiało polecenie. Uczniowie po egzaminie zastanawiali się, czy wybrali odpowiedniego bohatera. Trwały dyskusje, czy trafnym wyborem była postać Ireny Sendlerowej.
Niektórzy gimnazjaliści już szukają szkoły średniej i planują wakacje, a inni wciąż jeszcze dyskutują na temat najbardziej skomplikowanych zadań. Co było najtrudniejsze podczas tegorocznego egzaminu gimnazjalnego CKE? Zdaniem uczniów największym wyzwaniem była część matematyczno-przyrodnicza. Niektóre zadania z wosu, historii i języka polskiego także nie należały do najłatwiejszych.
W środę 18 kwietnia, gdy najstarsi uczniowie wytężali umysł podczas egzaminu z części humanistycznej ich młodsi koledzy mieli okazję obejrzeć wzruszającą i jednocześnie przezabawną opowieść o walce z przeciwnościami losu- film "Cudowny chłopak".
19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Pani Joanna Makuch po raz kolejny zadbała o to, by i w naszej szkole odbyła się akcja upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim. W ramach akcji, uczniowie mieli okazję obejrzeć film "Dzieci Ireny Sendlerowej".
Dlaczego żonkile?
Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.
W galerii znajdują się zdjęcia z wydarzenia. ZOBACZ
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Od kilku lat przy okazji inauguracji roku szkolnego MEN proponuje kolejne hasła, by zwrócić w ten sposób uwagę na ważne idee i wydarzenia. Ubiegły rok szkolny nazwany był „Rokiem Wolontariatu”. W jego ramach w naszej szkole odbyły się liczne wydarzenia i akcje. W tym roku szkolnym hasło „Rok dla Niepodległej” zachęca – nie tylko uczniów i nauczycieli – do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości! W niedzielę 15 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Łowcach odbyła się wieczornica, którą przygotowali nasi uczniowie pod opieką Pani Joanny Makuch.
Ideą przyświecającą autorom przedsięwzięcia było spotkanie się przedstawicieli różnych pokoleń oraz grup i organizacji funkcjonujących w naszej małej ojczyźnie oraz zaangażowanie wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. W związku z tym przygotowano śpiewniki. Młodzi artyści wspólnie ze zgromadzoną na wieczornicy publiką zaśpiewali kilka piosenek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. ZOBACZ
Szanowni Rodzice,
Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami, które odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 16:00.
Serdecznie zapraszamy!
Niech Zmartwychwstały Pan Jezus,
napełni serca miłością i pokojem.
Niech przemieni każdy smutek w radość,
każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.
Wesołych Świąt!
22 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się charytatywny bieg dla Stasia, zorganizowany w ramach "Wiosenno-Rowerowo-Rolkowego Biegu Gminnego". Każdy, kto chce wesprzeć leczenie i rehabilitację Stasia, może wziąć udział w szczytnej akcji.
Trasa Biegu dla Stasia odbędzie się na dystansie ok. 3 km w miejscowości Chłopice.
Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez zgłoszenie swojego Imienia, Nazwiska oraz numeru pesel na adres e-mailowy:
W dniach 22 - 23 marca w naszej szkole odbywał się kiermasz książek. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domów zadowoleni. Ogromne zainteresowanie kupujących, po raz kolejny udowodniło, że nasi uczniowie CZYTAJĄ. Jak zawsze na kiermaszu było w czym wybierać. Książki dla dzieci tych młodszych i tych starszych, a także dorosłych. Wszystko w dobrych cenach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! GALERIA
- Światowy Dzień Zespołu Downa
- Pierwsza klasa wita wiosnę
- Pierwszy Dzień Wiosny - pomieszane lekcje
- SP Łowce w Gazecie Jarosławskiej
- Ines Wajda z wyróżnieniem na Festiwalu
- 2. miejsce w turnieju siatkarskim
- Dzień Kobiet
- Puzzle edukacyjne na lekcji historii w klasie VI
- Spektakl 'Porwanie Baltazara Gabki'
- Agnieszka Gilarska finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej
- Podejmij wyzwanie czytelnicze!
- Spektakl "Król Maciuś" Teatru Banialuka z Bielska-Białej
- Klasa VII na lodowisku
- Konkurs Religijno-Historyczny
- Dzień Bezpieczego Internetu
- Święto Patrona Wincentego Witosa
- Studniówka 2018
- Relacja wideo z zabawy choinkowej
- Zabawa Choinkowa cz.2
- Zabawa Choinkowa cz.1





