Wycieczka klasy 7 i 8

W dniach 19-20 października 2021 klasy 7 i 8 były na wycieczce Częstochowa / Kraków Łagiewniki / Ojców. Relacja z wycieczki poniżej:

Dzień 1
O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, którą koncelebrował ks. Karol wraz z kapłanami z jednostki wojskowej z Bartoszyc w intencji młodzieży i ich wychowawców. Następnie przewodnik oprowadził nas po Jasnej Górze m.in. Sali rycerskiej, skarbcu czy bazylice. Zwiedziliśmy także Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. O godz. 18:00 udaliśmy się do Hotelu Koral koło Wieliczki i zjedliśmy obiadokolację. Pogoda nam dopisała.

Dzień 2
Drugi dzień przyniósł wiele wrażeń. Po pobudce i pożywnym śniadaniu, udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa, gdzie wysłuchaliśmy konferencji o historii światowego lotnictwa oraz o polskich pilotach, walczących na frontach drugiej wojny światowej. Następnie w towarzystwie pani prezewodnik udaliśmy się do Jaskini Nietoperzowej, gdzie widzieliśmy różne formy naciekowe występujące w jaskiniach, jak również usłyszeliśmy o życiu nietoperzy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, Zamku w  Pieskowej Skale, Kościoła na wodzie, Bramy Krakowskiej oraz zdobycie Jonaszówki. Piękna pogoda oraz jesienna sceneria otaczającej nas przyrody towarzyszyła nam przez cały wyjazd.

Zdjęcia: zobacz